Поради початківцям художникам
Володіння техніками малювання, фантазія і натхнення – це необхідні для будь-якого художника якості. Так було до недавнього часу. Тепер вам знадобиться тільки натхнення! І трохи вільного часу, який можна з задоволенням витратити на малювання картин своїми руками. Абстракціонізм, модернізм або ренесанс – вам доступний будь-який стиль і напрям живопису.
Якщо у вас вже є готовий набір, то давайте почнемо. Якщо ж ні, то вибирайте його в каталозі нашого магазину і починайте писати.
Готуємо своє робоче місце
Воно повинно бути добре освітлено або природним освітленням від вікна, або лампою. Намагайтеся уникати попадання на полотно прямих сонячних променів. Краще всього, якщо світло буде розсіяним. Так само слідкуйте за тим, щоб тінь від руки не падала на закрашиваемые ділянки. Якщо працюєте на столі, то незайвим буде застелити його.
Що входить в набір для малювання ?
Виробники наборів комплектують їх всім необхідним для початку роботи:
- Пронумерований полотно на підрамнику, картон або дерев'яне панно,
- Набір всіх необхідних фарб в пронумерованих ємностях,
- Набір пензликів,
- Контрольний лист для звірки,
- Набір кріплень на стіну.
Окремі набори деяких виробників можуть додатково містити лак для картин, кольорову книжку-інструкцію з малювання та нівелір, для вирівнювання картини на стіні по горизонталі.
Додатково вам знадобляться:
- Стаканчик з водою – для промивання пензликів,
- Ватні палички – для коригування зайвих штрихів,
- Зубочистки – допомагають замалювати самі дрібні ділянки на полотні,
- Пластикова одноразова тарілочка – для змішування на ній фарб,
- Серветки.
В зафарбовуванні особливо дрібних деталей може допомогти збільшувальне скло.
Основні методи і техніки розмальовування картин за номерами
Не існує якоїсь однієї правильної техніки. Ви можете вибрати і спробувати для себе будь-яку, яка здасться вам найбільш зручною, або поєднати їх, а ми розповімо вам детальніше про кожну.
По квітам або від світлого до темного
Цим методом по черзі зафарбовують всі області одного кольору на полотні. Найкраще починаючи зафарбовувати області світлих тонів поступово рухаючись до темних ділянок. При помилку куди як простіше зафарбувати помарку наступним, більш темним тоном, ніж навпаки. До плюсів даної техніки зафарбовування можна віднести зручність роботи з фарбами. В один момент часу відкрита тільки одна баночка. Не треба постійно мити кисті. До мінусів – вам доведеться шукати всі ділянки з одним номером по всьому полотну і намагатися не змастити рукою вже зафарбовані ділянки.
Від більшого до меншого
На полотні виділяються найбільші ділянки одного кольору і зафарбовуються в першу чергу. Далі поступово зафарбовуються ділянки поменше поступово доходячи до самих дрібних. Дана техніка дозволяє практично не допускати похибок в зафарбовуванні і виправляти їх мінімальними зусиллями. Але пензлика доведеться мити набагато частіше.
За напрямом:
Класичний метод – Зверху вниз
Картина поступово зафарбовується лінія за лінією вниз. Змазування фарб виключено, так як рука завжди буде лежати на незакрашенных ділянках. По закінченні останнього нижнього шару, верхні шари вже будуть практично сухими. З мінусів можна відзначити часту зміну банок з фарбами і необхідність мити пензлики.
Від правого або лівого краю
Метод може надати трохи більш зручним, ніж звичайний зверху вниз. Вибір напрямку від правого або лівого краю залежить від того, ви лівша, чи правша. Картина малюється по діагоналі. Змазування вже розфарбованих ділянок практично виключено. Мінуси даного методу аналогічні класичним методом – зверху вниз.
Від центру до країв
Розфарбовування картини починається в центрі і йде до її країв. Для зручності можна трохи повертати картину. Змазування зафарбованих областей виключені, але часту зміну фарб і промивання пензликів можна вважати мінусом методу.
Від заднього до переднього плану
Метод більше підходить більш досвідченим художникам. Ви самі визначаєте на полотні об'єкти переднього плану картини і раскрашиваете їх в першу чергу. І поступово переходите на об'єкти переднього плану. Дана техніка дозволяє надати картині глибину. Мінуси даної техніки очевидні – часта зміна фарб, промивка пензликів і ймовірність зачепити рукою і змастити вже зафарбовані області.
Тримаємо кисть правильно
Розфарбовування по номерах відрізняється від класичного листи тим, що ви закрашиваете чітко позначені і пронумеровані ділянки. Не так-то багато можливостей для недбалих і розгонистих мазків.
На нашу думку, найбільш підходящим хватом пензлика буде класичний спосіб подібний до того, як ви тримаєте в руці ручку або олівець. Він забезпечує максимальний контроль над кистю і дозволяє зробити чіткі і точні мазки в межах кордонів закрашиваемого ділянки. Якщо ви закрашиваете картину в перший раз, то не поспішайте відразу наносити фарбу на полотно. Візьміть кисть і спробуйте завдати кілька мазків на папері або картоні. Перевірте, чи зручно вам, як лягають мазки. Подивіться, з яким натиском вам зручно наносити фарбу. Після цього вже можете переходити до робочого полотна.
Злегка перемішати, але не збовтувати!
Якщо на полотні ви бачите відразу кілька номерів на одній ділянці картини – значить це номери кольорів, що вимагають змішування. Виберіть зазначені кольору і змішайте в рівних пропорціях. Зовсім небагато, щоб тільки вистачило на вказану ділянку. Змішування дозволяє розширити запропоновану виробником палітру кольорів.
Робити це найкраще на пластиковій тарілці або панелі, але не на полотні. Нехай вас не турбує, що більшість наборів для малювання йде без змішування фарб. Виробник вкладає в кожен набір більш ніж достатня кількість фарб, для створення готового твору.
І врешті-решт – ви ж художник! Ви можете змішати фарби там, де вам це здасться потрібним і отримати ті кольори, які ви хочете бачити на картині.
Розмиття контурів – кордони не завада
На будь-якій картині є об'єкти, які будуть виглядати краще, якщо їх меж ділянки будуть трохи розмиті або розтушовані. Блакитне небо з хмарами виглядає природніше, коли не видно явних колірних кордонів. Існує кілька методик згладжування контурів, які ми детально розглянемо в інших матеріалах нашого блогу.
Оформлення готової картини – останні штрихи
Отже, ваш рукотворний шедевр завершений. Тепер важливо оформити картину і зберегти її.
Акрилові лаки відмінно підходять для завершення роботи.
Глянцевий лак додасть вашій роботі блиску і згладить нерівності. Але він не дуже підійде тим, хто хоче залишити картину з ефектом мазків маслом.
З цим завданням краще впорається матовий лак, який зробить фарби яскравіше і підкреслить ефект масла на полотні.
Якщо ви переслідуєте завдання створити копію картини відомого живописця, то найкраще вам підійде кракелюрний лак. Він створить благородний ефект злегка растрескавшегося лаку на старому полотні.
У деяких наборах лак входить в комплект, але ви завжди можете придбати його окремо.
Акрилові фарби є дуже стійким матеріалом, тому покриття картини лаком необов'язково. Але воно оберігає кольору полотна від зовнішнього впливу і спрощує догляд за картиною.
Вибираємо багет або рамку для картин
Розмальовки на полотні, натягнутому на підрамник, самі по собі є вже готовим твором і їх можна вішати на стіну без оформлення в багет. Для цього всього лише необхідно зафарбувати залишилися фарбами її торці. Це особливо підійде для сучасних інтер'єрів і сюжетів. Якщо ж сюжет картини або ваш смак потребує оформлення в рамку, то варто звернути увагу на товщину багета, достатню для підрамника картини.
Для картин на картоні підійде рамка з мінімальною товщиною.
Картини на дереві самодостатні і не потребують оформлення. Вони чудово виглядають в будь-якому інтер'єрі і надають приміщенню особливий шарм.
Найголовніша порада
Тепер, коли ви готові вибрати і придбати готовий набір для малювання з приголомшливим сюжетом і приступити до розфарбовування. Але пам'ятайте, малювання – це розслабляючу і заспокійливу заняття. Майже медитативний. Тому не поспішайте і отримуйте від процесу задоволення.
Адже саме для цього і створені картини за номерами.
- Картини за номерами. Не тільки мистецтво, але і користь для здоров'я.Малювання картин по номерах - це не просто веселе заняття. Це ще й корисно!